dnes je 8.9.2024

Input:

Novinky v odborných časopisech 33/2021

7.10.2021, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 4 minuty

2.9.199
Novinky v odborných časopisech 33/2021

Ing. Miroslav Rendl, Ing. Petr Borovan

  • Soustružení
    Ingersoll Cutting Tool Co. představuje v krátké zprávě soustružnický systém SuperTurn Z pro obrábění ve všech 4 směrech posuvu na běžném dvouosém soustruhu. Zvyšuje se tím odebrané množství materiálu. Využívá se při tom jak přední, tak i zadní řezná hrana špičky kosočtverečné vyměnitelné destičky. Vysvětlující video na vyhledávači Google po zadání hesla SuperTurn Z.
    Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 6/21/str.5, článek: Turning
    www.ingersoll-imc.com

  • Značení laserem “letmo“
    Obsáhlý redakční článek (autor W.Leventon) na téma značení laserem “letmo“ ve výrobní lince. Výhody proti jiným technologiím značení např. inkoustem; značka není na povrchu dílce, ale v povrchu dílce. Laser změní charakter materíálu povrchu. Značení laserem nevyžaduje nákup dalšího spotřebního materiálu (inkoust, rozpouštědla atd.) a je velmi rychlé. Značení je možno synchronizovat s pohybem dílce na výrobní lince. Rychlost značení závisí na výkonu laseru (běžně 20 W). Potřebný čas pro značení ovlivňuje i velikost a složitost vytvářené značky. Vliv barvy značení, tloušťky stěny dílce. Bezpečnostní aspekty technologie. Názory odborníků. 8 str., 6 obr.
    Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 6/21/str.14, článek: Magic Markers
    www.laserax.com ; www.pryortechnology.com ; www.trumpf.com

  • Synchroflex II
    Inzerát na kompenzační upínač závitníků Synchroflex II firmy Tapmatic. Patentovaný upínač vyrovnává odchylky axiální i radiální mezi pohybem vřetene stroje a stoupáním závitníku i přesnou polohou předvrtané díry v dílci. Možnost vysokotlakého mazání vnitřkem upínače.
    Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo 6/21/str.29, článek: Synchroflex II
    www.tapmatic.com ; info@tapmatic.com ;

  • Výroba forem na víceoperačních centrech
    Článek věnovaný problematice výroby forem pro vstřikování, které jsou velmi složité. Nutnost přesného obrábění komplexních tvarů i vrtání hlubokých děr složitého systému chlazení vede ke konstrukci
    5-tiosých obráběcích center s možnost´vrtání hlubokých děr. Tato kombinace umožňuje obrábění na jednom stroji bez náročné manipulace s těžkou formou při přesunu na jiný stroj. Rozbor náročné problematiky výroby složitých forem i ekonomické aspekty. Firma Unisig dodává stroje USC-M38 a USC M50, které jsou vybaveny dvěma vřeteny - jedno pro výkonné obrábění a druhé pro vrtání hlubokých děr procesem BTA, který má širší rozsah průměrů vrtaných děr a mnohem vyšší posuvy než při vrtání pájenými dělovými vrtáky díky vysokotlakému chlazení středem nástroje, které vyplavuje třísky. Stroje jsou vybaveny řadou příslušenství od výměníků nástrojů, přes výměníky palet až k modulárním upínacím systémům. 4 str.,3 obr.
    Zdroj: Cutting Tool Engineering, číslo

Nahrávám...
Nahrávám...